Żaki U-9 i orliki U-11 AP Marko-Gol rozpoczęli turniejowy rok 2024

Udane starty roczników 2013 i 2015 w Ogólnopolskich Turniejach Gdynia Cup

6-7 stycznia 2024 r., Gdynia

Mroźny (od -6 do -13 stopni C.) i śnieżny pierwszy weekend stycznia, zapoczątkował rozgrywkowy rok 2024 dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol.

Jako pierwsi do gry na orliku pod ogrzewanym balonem przystąpiły najstarsze dwie drużyny, czyli orliki starsze kategorii E1, a po nich na mniejszym boisku zaprezentowali się starsze żaki kategorii F1.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (13 zawodników z Borkowa, 12 z Kolbud i 4 z Różyn) składała się z zawodników doświadczonych oraz tych, którzy do tej pory nie mieli możliwości bycia odpowiedzialnymi za postawę zespołów, a także debiutantów rozgrywających swoje pierwsze prawdziwe mecze w życiu. Ta mieszanka dała trenerom szeroki obraz do analizy, tym bardziej, że większość powołanych piłkarzy pokazała wielki potencjał.

Do dwudniowego turnieju rocznika 2013 przystąpiły nasze dwa zespoły. Znalazły się one w gronie 15 ekip z trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Sobotnie eliminacyjne były przeprowadzone w trzech grupach pięciozespołowych. Ekipa AP Marko-Gol A zakończył je na drugim miejscu co oznaczało awans do niedzielnej grupy mistrzowskiej. AP Marko-Gol B znalazł się natomiast w gronie drużyn walczących o miejsca 7-10. Te wyniki były dużymi sukcesami obu składów, dla których były to przecież pierwsze boiskowe chwile po przerwie świątecznej!

Z samego rana w niedzielę do rywalizacji przystąpili najpierw najlepsi walcząc o miejsca 1-6, po nich grały drużyny o miejsca 7-10, w na koniec miała się toczyć walka o pozycje 11-15. Na najwyższym poziomie stała rywalizacja o główne trofeum. Nasza drużyna była o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki, którą mogły być brązowe medale, ale zabrakło jej odrobinę szczęścia (dosłownie 5 sekund!!!), gdyż w ostatnim meczu mimo długiego prowadzenia 1-0 wyrównującego gola straciła tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego co pozbawiło ją tego sukcesu! Szkoda. Ta sytuacja powinna nauczyć młodych sportowców, że koncentrację trzeba zachować do samego końca. Drugi zespół nie miał postawionego celu wynikowego i każdy uczestnik miał za zadanie pokazać się z jak najlepszej strony, aby liczyć w przyszłości na częstsze powołania do kadry pierwszej drużyny. Awans do środkowej grupy był dużym sukcesem.

Kadra AP Marko-Gol U-11 z turnieju w Gdyni:

• Kacper Nijak (kapitan, 1 gol, 1 asysta),
  • Marcel Trela (1 asysta),
  • Antek Mroczek (1 gol),
  • Jakub Lorek,
  • Jacob Walczewski,
  • Bartek Kędzior (1 gol, 1 asysta),
  • Olaf Chołkowski (6 goli),
  • Adam Pszczoła (2 asysty),
  • Robert Kisłowski (1 gol),
  • Dawid Kreft (kapitan),
  • Jegor Anikin,
  • Oliwier Wilczopolski,
  • Tymon Kass,
  • Tomek Bławat,
  • Igor Dębczak,
  • Szymon Krumin,
  • Jakub Zglenicki,
  • Karol Kędzior,
  • Antek Jedlina.

Przed południem w sobotę w dwóch małych balonach, osiem drużyn rocznika 2015 rywalizowało o puchary w kategorii żaków. Drużyna AP Marko-Gol najpierw w eliminacyjnej grupie A zaprzepaściła awans do półfinałów dosłownie w ostatnich sekundach pierwszego meczu, kiedy to prowadząc od początku 1-0 w ostatniej akcji meczu straciła wyrównującego gola i o awansie do pierwszej czwórki turnieju (dwie drużyny po 4 pkt.) zadecydowała jedna bramka! Później w grupie walczącej o miejsca 5-8 także było pechowo, gdyż mimo iż nie przegraliśmy żadnego meczu to dwa remisy zadecydowały o tym, że znaleźliśmy się na siódmej pozycji. Szkoda, bo grą i postawą zespół zasłużył na znacznie więcej.

Kadra AP Marko-Gol U-9 z turnieju w Gdyni:

• Jakub Paszko (kapitan, 5 goli, 1 asysta)
  • Maks Skwiercz (1 asysta),
  • Nikodem Nyszk,
  • Igor Rzepecki (1 gol, 1 asysta),
  • Antek Ambros (3 gole),
  • Tymon Olech (1 asysta),
  • Szymon Jelonkiewicz,
  • Tobiasz Neubauer (1 asysta),
  • Oskar Łysiak,
  • Kuba Sosnowski.

Początek roku trzeba uznać za udany i czekamy na podobne występy i jeszcze lepsze rezultaty następnych roczników AP Marko-Gol.

Zapraszamy do treningów!