Chłód i zimno towarzyszyły dzieciom AP Marko-Gol podczas gier w lidze PZPN E1 i G2

Rozgrywki  turniejowe starszych orlików i młodszych skrzatów w duchu fair play!

20/21 kwietnia 2024 r., Nowy Port, Gdańsk Osowa

Fatalna pogoda - zimno, deszcz ze śniegiem i porywisty wiatr - nie zachęcały dzieci do radosnej gry i często były powodem absencji na turniejach!

Mimo tego ustalony przez związek piłkarski kalendarz musiał być realizowany i zaplanowane rozgrywki musiały się odbyć! Każda nieobecność drużyny odbierała nie tylko możliwość kolejnej sportowej rywalizacji, ale także pociągała finansowe konsekwencje dla każdego klubu w postaci kary za walkowery!

To sprawiło, że na weekendowych turniejach stawił się komplet jedenastu drużyn, a wśród nich Kadry Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (po 5 zawodników z Kolbud i Borkowa oraz 2 z Różyn).

Najpierw w sobotnie popołudnie na sztuczną trawę stadionu przy ul. Wyzwolenia w Gdańsku Nowym Porcie wybiegli orliki starsze i pokazali mimo przeciwności atmosferycznych dobrą i skuteczną grę o czym świadczyło zdobycie aż 19 goli w pięciu meczach. Brawo!

Kadra AP Marko-Gol U-11 z turnieju w Gdańsku:

• Ania Bocheńska (kapitan),
  • Antek Mroczek (1 gol, 2 asysty),
  • Adaś Pszczoła (2 asysty),
  • Olaf Chołkowski (5 goli, 3 asysty),
  • Jakub Lorek (6 goli, 6 asyst),
  • Oliwier Wilczopolski,
  • Kacper Nijak (5 goli, 4 asysty),
  • Jacob Walczewski (2 gole, 2 asysty),
  • Bruno Mierzwiński,
  • Jegor Anikin.

W niedzielny poranek na orlik w Gdańsku Osowa przy ul. Wodnika 57 wybiegły najmłodsze skrzaty, które rywalizowały nie tylko z rywalami ale i porywistym wiatrem i chłodem! Warunki były tak ekstremalne, że często maluchom przeszkadzały ciepłe ubrania i czapki na oczach co powodowało, że zdarzały się strzały do... własnych bramek! W tym wieku jednak wynik zupełnie nie był na pierwszym miejscu i trenerzy uśmiechając się twierdzili, że nie liczy się kierunek strzału ale chęć oddania celnego strzału i zwykły... ciąg na bramkę. Z uśmiechem niecodzienne sytuacje też traktowali rodzice, którzy zdecydowanie więcej wagi przywiązywali do wyników niż ich dzieci!

W tym miejscu trzeba pochwalić ogólną atmosferę podczas turnieju i postawę wszystkich trenerów. Dwie drużyny - w tym AP Marko-Gol - z powodu absencji chorobowych kilku maleńkich piłkarzy zmuszone były do gry w dwuosobowych składach (regulamin w tych rozgrywkach przewiduje jednoczesną grę maksimum 3 graczy, bez bramkarza) i rywale zachowując zasadę fair play ani razu nie wykorzystali tej sytuacji i zawsze mecze toczyły się w równo liczebnych składach! Brawo!!!

Nasze skrzaty mimo, że wszystkie cztery mecze musieli toczyć od pierwszej do ostatniej minuty to spisali się znakomicie i pokazali wiele akcji ofensywnych ze zdobywaniem goli włącznie i dopiero w końcówkach gier brakowało im sił, ale ambicję pokazali wielką! Brawo!

Kadra AP Marko-Gol U-6 z turnieju w Gdańsku:

• Tymon Rzepecki (kapitan, 1 gol, 3 asysty),
  • Wojtek Seidowski (4 gole).

Trzeci turniej orlików i skrzatów już za kolejne dwa tygodnie i zapraszamy do trenowania!