Młodsze żaki U-7 zamknęły turniejowy rok drużyn AP Marko-Gol

Młodsze żaki  U-7 zamknęły turniejowy rok drużyn AP Marko-Gol

Radosny futbol rocznika 2016 w Gdynia Cup

16.12.2023 r., Gdynia

W sobotnie zimowe przedpołudnie w wiosennej aurze (+7 stopni C.) na orliku pod balonem na gdyńskiej Dąbrowie przy ul. Nagietkowej, najmłodsza drużyna Akademii Piłkarskiej Marko-Gol wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju z cyklu Gdynia Cup.

W zawodach uczestniczyło osiem zaproszonych drużyn z woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (6 zawodników z Kolbud i po 3 z Borkowa i Różyn) zaprezentowała radosny futbol ze zwycięstwami, remisem i porażkami, oparty na beztroskiej grze dającej najwięcej zadowolenia z możliwości uczestniczenia w sportowej rywalizacji z innymi dziećmi. Dużo było walki, biegania i ofensywnych akcji, a najbardziej turniej przeżywała trójka debiutantów, dla których pierwsze medale zawieszone na szyjach były wielkim wydarzeniem. Bardzo dobrze spisali się też rodzice, których doping był głośny i niezwykle żywiołowy.

Kadra AP Marko-Gol U-7 z turnieju w Gdyni:

• Dorota Grzonkowska (kapitan),
  • Tymon Patyk,
  • Marta Parafińska,
  • Maks Benka,
  • Jan Opielewicz,
  • Nikodem Kubik,
  • Kacper Gołuński,
  • Szymon Garczewski (1 gol),
  • Nikodem Myśliwiec (1 gol),
  • Jakub Szymański (2 gole),
  • Aleksander Kulicki,
  • Filip Gołuński (1 asysta).

Ten turniej kończył rozgrywkowy rok 2023 dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol.

Pozostały jeszcze ostatnie treningi przed świętami Bożego Narodzenia oraz sesje zdjęciowe.

Turniejowy rok 2024 rozpoczną roczniki 2013 i 2015, które na początku stycznia wystąpią w Gdynia Cup, a pod koniec stycznia - w pierwszym tygodniu ferii zimowych - zacznie się półkolonia piłkarska dla dzieci, na którą można się jeszcze dopisywać bo zostały ostatnie wolne miejsca.