Ostatnie turnieje dzieci AP Marko-Gol przed feriami zimowymi

Historyczny dzień skrzatów r.2017 oraz trudna nauka orlików r.2014

20/21 stycznia 2024 r., Cedry Wielkie, Gdynia

Miniony weekend upłynął na kolejnych rywalizacjach turniejowych Kadry Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (11 zawodników z Borkowa oraz po 3 z Kolbud i Różyn).

Tym razem do gry przystąpiły młodsze orliki rocznika 2014 oraz - po raz pierwszy w historii - starsze skrzaty rocznika 2017.

W sobotę na parkiet wybiegli orliki. Mimo ambicji oraz ogromnej chęci do gry stoczyli trudne zawody. Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych zawodach.

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju w Cedrach Wielkich:

• Kazik Garczewski (kapitan),
  • Robert Kisłowski,
  • Antek Kaszuba,
  • Bruno Mierzwiński,
  • Tosia Kuszczyk,
  • Wojtek Gajewski (1 gol),
  • Karol Kędzior,
  • Kacper Kołakowski,
  • Lena Klecha.

Niedzielne popołudnie było natomiast historycznym wydarzenie w dziejach skrzatów, którzy debiutowali na turniejowej scenie. Niemal wszyscy nasi zawodnicy (tylko Filip miał za sobą debiut w starszym roczniku) byli kompletnymi debiutantami, a już fakt że aż pięciu było z młodszego rocznika 2018 oznaczał, że na pewno będzie trudno o jakiś spektakularny wynik. Nie to było jednak najważniejsze. Liczyła się najbardziej sportowa rywalizacja a trudy aż ośmiu rozegranych meczy zrekompensowały piękne medale, zawieszone przez organizatora (dzięki za sprawną organizację GAP Dąbrowa!) na szyjach maleńkich piłkarzy. Dodatkowo trener Bartosz wyróżnił najmłodszych graczy z rocznika 2018, którzy ciągnęli zespół. Świadczyły o tym wszystkie zdobyte gole, a pierwszą bramkę w historii tej drużyny strzelił najwaleczniejszy Kajtek.

Kadra AP Marko-Gol U-7 z turnieju w Gdyni:

• Filip Gołuński (kapitan),
  • Tymon Rzepecki,
  • Piotr Januszkiewicz,
  • Kajtek Chołkowski (2 gole),
  • Teodor Patyk (1 gol),
  • Kazik Szabłowiński,
  • Tadeusz Kwiatkowski,
  • Wiktor Karaban.

Były to ostatnie turnieje przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

W pierwszym tygodniu ferii AP Marko-Gol organizuje dodatkowe zajęcia (zostały jeszcze 2 ostatnie wolne miejsca) a po powrocie do normalnych treningu po dwóch tygodniach wypoczynku nasze dzieci rozpoczną drugi okres przydotowawczy do wiosennych rozgrywek ligowych PZPN.

Zapraszamy!