Ogólnopolski Turniej Gdynia Cup orlików U-11 AP Marko-Gol

Wzloty i... upadki rocznika 2013 na orliku pod balonem!

17/18 lutego 2024 r., Gdynia

Aż 18 drużyn z dwóch województw (pomorskiego i warmińsko-mazurskiego) wzięło udział w dwudniowym turnieju starszych orlików pod ogrzewanym balonem na zaproszenie GAP Dąbrowa.

W sobotę odbyły się eliminacje w trzech grupach, a na niedzielę przewidziano rozgrywki finałowe grupy brązowej, srebrnej i na końcu najlepszej, złotej.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (6 zawodników z Borkowa, 5 z Kolbud i 2 z Różyn) przydzielona została do eliminacyjnej grupy B i od początku prezentowała spore wahania formy. Widać było, że nie wszyscy jeszcze wrócili myślami z... ferii i dlatego potrafili przegrać mecz ze słabszym przeciwnikiem, by po chwili wygrać dwa z drużynami teoretycznie lepszymi. To spowodowało, że nie udało się awansować do grupy mistrzowskiej i osiągnięty został jedynie cel minimum, czyli gra o miejsca 7-12.

W styczniu najstarsza drużyna AP Marko-Gol otarła się o miejsce na podium, ale tym razem za dużo było niedokładności i indywidualnych błędów aby powalczyć o coś więcej. Miejmy nadzieję, że chwilowy spadem formy szybko zostanie zniwelowany, gdyż w tej drużynie drzemie ogromny potencjał.

Kadra AP Marko-Gol U-11 z turnieju w Gdyni:

• Ania Bocheńska (kapitan),
  • Marcel Trela (1 asysta),