Radość z gry i ciekawe debiuty żaków AP Marko-Gol w turnieju U-8

Radość z gry i pięknych medali dzieci drużyny rocznika 2016

24 lutego 2024 r., Gdynia

Kolejny Ogólnopolski Turniej Gdynia Cup - rozegrany na orliku pod ogrzewanym balonem w dzielnicy Dąbrowa - zgromadził osiem drużyn z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wśród nich (dziękujemy organizatorom GAP Dąbrowa za zaproszenie) znalazła się Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (6 zawodników z Borkowa, 3 z Kolbud i 2 z Różyn).

W tym wieku nie wynik jest najważniejszy ale zabawa i tak do zawodów podeszli nasi mali piłkarze, którzy bardzo często po meczu pytali trenera albo rodziców o wynik jakim zakończył się mecz! Dla nich najważniejsze było czy... "zagram w pierwszym składzie" lub "czy mogę grać w ataku" albo "trenerze czy mogę stanąć na bramce?".

W grupie eliminacyjnej drużyny zagrały po trzy mecze a następnie kolejne trzy w grupach finałowych. Ten fakt zadowolił wszystkich piłkarzy a ukoronowaniem dobrego dnia były okazjonalne złote medale, które zawisły na szyjach wszystkich uczestników.

Kadra AP Marko-Gol U-8 z turnieju w Gdyni:

• Marta Parafińska (kapitan),
  • Antek Trocki,
  • Szymon Garczewski (1 gol, 1 asysta),
  • Natan Landowski (1 gol),
  • Jakub Szymański (1 gol),
  • Maks Zawadzki,
  • Nikodem Myśliwiec,
  • Nikodem Kubik (1 asysta),
  • Mateusz Szumowski,
  • Dawid Leyk,
  • Robert Wyrębski (1 asysta).

Rodzicom dziękujemy za trzymanie kciuków i dopingowanie dzieci. Brawo!