Orliki młodsze AP Marko-Gol o 7 sekund od.... ćwierćfinału HMP U-10

Rocznik 2014 rywalizował w Hali Sokolnia

17 luty 2024 r., Kościerzyna

Halowe Mistrzostwa Pomorza dzieci z cyklu Griffin Cup są ważnym etapem przygotowań do rundy wiosennej. W pięciu poprzednich edycjach, rozegrano aż 67 turniejów, w których udział wzięło prawie 800 drużyn i około 10 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek z klubów Pomorskiego Związku PN!

Zawody są rozgrywane w różnych miejscowościach województwa pomorskiego, a zespoły w nich są wybierane drogą losowania przez Pomorski ZPN. Dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol startują od początku istnienia rozgrywek i mogą poszczycić się medalowymi sukcesami jakimi są: medal srebrny i brązowy rocznika 2011 i medal brązowy rocznika 2014.

W VI edycji AP Marko-Gol nie miał zbyt dużo szczęścia w losowaniu i na 6 zgłoszonych do turniejów finałowych drużyn do 11 turniejów wylosowane zostały tylko nasze dwie drużyny!

Jako pierwszy w sobotni poranek w Hali Sokolnia w Kościerzynie zaprezentował się nasz rocznik 2014. W ubiegłym sezonie nasza drużyna co prawda po świetnej grze wywalczyła brązowe medale, ale z tamtego zespołu prawie nikt nie został i cały człon został dosłownie rozebrany przez pseudo konkurencję, która od dawna zdarza się nie tylko w dorosłej ale i już w dziecięcej piłce!

Mimo tego Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (6 zawodników z Borkowa i 3 z Kolbud) zaprezentowała się bardzo ambitnie i tylko wielkiemu pechowi zawdzięczała to, że nie wypełniła postawionego przed nią celu jakim byłby awans do ćwierćfinałów. Do wypełnienia zadania zabrakło dosłownie 7 sekund, gdyż właśnie wtedy przy prowadzeniu 2-1 straciliśmy drugiego gola, który definitywnie zamykał nam drogę szansy na awans! Szkoda, ale niech ten fakt będzie kolejna lekcją na przyszłość, że koncentracja szczególnie w końcowych minutach meczu jest tak ważna.

Kadra AP Marko-Gol z turnieju U-10 w Kościerzynie:

• Tosia Kuszczyk (kapitan),
  • Wojtas Gajewski,
  • Hubert Kosiński,
  • Robert Kisłowski (1 gol, 1 asysta),
  • Wojciech Janowski,
  • Jakub Paszko (1 gol),
  • Dorota Grzonkowska,
  • Bruno Mierzwiński,
  • Karol Kędzior.

Na osłodę i ku pokrzepieniu serc warto jednak przytoczyć fakt, że maleńką cząstkę sukcesu dla AP Marko-Gol przyniósł osobisty sukces dawnego wychowanka Aleksa, który od obecnego sezonu broni barw nowego klubu i swój postęp w grze uświetnił tytułem Najlepszego Bramkarza Turnieju. Aleks jako pierwszy przywitał się na zawodach ze swoim dawnym trenerem, a po turnieju jego tata podziękował za wkład naszego klubu w rozwój syna w początkowych latach postępującej kariery. Doceniamy to bardzo i będziemy trzymać kciuki za pokonywanie przez Aleksa kolejnych szczebli na piłkarskiej drabinie w drodze na jej szczyt!.

Drugim zespołem jaki zagra w cyklu Energa Griffin Cup VI edycji będzie drużyna dziewczynek rocznik 2013/14, dla której będzie to historyczny bo pierwszy występ a turniej odbędzie się za trzy tygodnie w Żukowie. Zapraszamy!