Żaki U-8 i orliki U-10 AP Marko-Gol na turniejach w Kiełpinie Kartuskim i Człuchowie

Przegląd kadry rocznika 2015 i półfinał 2013

9 i 10 grudnia 2023 r., Kiełpino Kartuskie, Człuchów

Zimowy weekend ze zmienną aurą spowodował bardzo dużą ilość zachorowań wśród dzieci o czym świadczyła ilość absencji przy powołaniach na kolejne turnieje halowe!

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol już dawno nie miała takich kłopotów ze skompletowaniem wyróżniających się na treningach zawodników. Aby zebrać minimum18 graczy (po 8 z Kolbud i Borkowa oraz 2 z Różyn) trzeba było aż 32 powołań!!!

Szczególnie dotyczyło to starszych żaków, wśród których znalazło się wielu debiutantów oraz ci, którzy do tej pory byli raczej uzupełnieniem. Trener na turnieju Kiełpino Cup od razu musiał każdego wkomponować w zespół i po świetnym starcie w eliminacyjnej grupie B wydawało się, że drużyna może sprawić niespodziankę. Niestety dwa remisy spowodowały, że nie udało się awansować do półfinałów. Przegląd szerokiej kadry będzie jednak przydatny w przyszłości, gdyż dał obraz trenerowi na przyszłość, na kogo może liczyć, a kto traktuje wyjazdy turniejowe mniej poważnie.

Kadra AP Marko-Gol U-8 z turnieju w Kiełpinie:

• Dorota Grzonkowska (kapitan),
  • Marta Parafińska,
  • Nikodem Nyszk (3 gole),
  • Maks Skwiercz (1 gol),
  • Antek Ambros (1 gol),
  • Miłosz Marszałkowski,
  • Mikołaj Nowakowski (2 gole),
  • Antek Muszalski,
  • Oskar Łysiak (2 gole),
  • Kuba Sosnowski.

Podobnie było z drużyną orlików, która wystąpiła w halowym turnieju Piast Cup i do końca zbyt duże wahania poziomu gry spowodowały, że zespół osiągnął jedynie minimum postawione przez trenera, czyli półfinał. Szansa była na więcej, ale brak konsekwencji i zbyt słaba skuteczność nie pozwoliły na więcej! Ten turniej był dodatkowo bardzo wyrównany, gdyż w ponad połowie meczy rundy pucharowej o awansach decydowały serie rzutów karnych! Właśnie w półfinale zespół AP Marko-Gol musiał uznał wyższość rywala dopiero w czwartej serii karnych!

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju w Człuchowie:

• Ania Bocheńska (kapitan),
  • Antek Mroczek (1 asysta),
  • Jacob Walczewski (1 gol),
  • Jakub Lorek (1 gol),
  • Kacper Nijak (3 gole),
  • Marcel Trela,
  • Jegor Anikin,
  • Igor Dębczak.

Tymi turniejami te dwa roczniki zakończyły turniejowy rok, a za tydzień ostatnie zawody rozegra najmłodsza drużyna AP Marko-Gol, czyli żaki rocznika 2016. Zapraszamy!