Wyrównana walka orlików AP Marko-Gol w lidze E1

Rocznik 2010 w walce o medale rozgrywek PZPN U-11

6 czerwca 2021 r., Gdańsk

Trzeci, a w kolejności drugi (pierwszy turniej został przełożony ze względu na lockdown z 17 kwietnia na 26 czerwca) turniej ligowy rozgrywek turniejowy orlików starszych E1 odbył się w samo południe upalnej niedzieli na boisku przy ul. Smoleńskiej na gdańskiej Orunii.

Nagrzana słońcem sztuczna trawa aż parowała, a trenerzy nie mogli znaleźć zacienionego skrawka terenu, aby przeprowadzić odprawy przed meczami!

Mimo tego na dwóch boiskach toczyły się równolegle bardzo wyrównane mecze, w których sześć walczących drużyn zdobywało mnóstwo goli - 53 w 15 meczach co dało przeciętną ponad 3,5 gola na mecz!

Drużyna Akademii Piłkarskiej Marko-Gol rywalizację rozpoczęła od remisowego 1-1 meczu z gospodarzami. Następnie gapiostwo w obronie i mnóstwo niewykorzystanych okazji strzeleckich kosztowało nas porażkę 1-3! Kolejny remis 4-4 w niezwykle emocjonującym i dramatycznym pojedynkiem z liderem wreszcie przebudził zespół i od tego momentu było już tylko dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Świadczyły o tym zwycięstwa aż 7-0 i 3-1 z drużynami, które podobnie jak my od początku walczą o medale rozgrywek grupy mistrzowskiej.

Zresztą walka w rundzie wiosennej jest niezwykle wyrównana i przed ostatnim turniejem aż cztery zespoły maja szansę na końcowy tryumf!

Kadra AP Marko-Gol z turnieju U-11 w Gdańsku:

• Kajetan Kaliszewski (kapitan, 1 asysta),
  • Tomek Czerwiński,
  • Piotr Toruńczak (2 gole),
  • Michał Rogaczewski,
  • Hubert Kisłowski (2 gole),
  • Tomek Gibała,
  • Cezary Młyński (2 gole, 1 asysta),
  • Maciek Garboś (9 goli),
  • Wojtek Lewandowski (1 gol, 2 asysty),
  • Marcel Wójcik (1 asysta),
  • Mikołaj Wójcik (1 asysta).

Ostatni turniej ligi E1 za trzy tygodnie. Zapraszamy!