Dzieci AP Marko-Gol rozpoczęły wakacyjny obóz!

Kolejny sezon rozpoczęty obozem sportowym w Człuchowie

26 czerwca 2021 r., Człuchów

W piątek zabrzmiał ostatni dzwonek szkolny, a już w sobotę dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol wyjechały na wakacyjny wypoczynek.

Obóz sportowy rozpoczął się sobotnim popołudniem w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Człuchowie, gdzie była - podobnie jak w ubiegłoroczne wakacje - baza hotelowo-treningowa. Tym razem warunki znacznie się poprawiły, gdyż maluchy zostały zakwaterowane w nowiutkich po remoncie pokojach 2, 3 lub 4-osobowych z łazienkami w każdym pokoju.

Początek wakacyjnej przygody upłynął na wyborze... towarzystwa, rozpakowywaniu (mamy układały rzeczy szczególnie nowicjuszom) oraz obiedzie, który jak zwykle smakował wszystkim, gdyż rosół z makaronem oraz kluski śląskie z pysznym sosem, surówką i chłodnym napojem musiały zadowolić małych piłkarzy. Świadczyła o tym długa kolejka po dokładki!

Jak zawsze na letnich zgrupowaniach, po poobiednim odpoczynku była odprawa wprowadzająca połączona ze studiowaniem regulaminów praw i obowiązków. Większość nie została w domach z nimi zapoznana i teraz przyszedł czas na nadrobienie zaległości. Dzieci włączali się ochoczo do dyskusji i udowadniali, że wszystko rozumieją bardzo dobrze.

Teoria zdana była celująco i jedyną niewiadoma na koniec była... praktyka, którą zweryfikuje życie.

Następnym punktem dnia była najważniejsza część, na jaka od samego początku wszyscy czekali, czyli zajęcia piłkarskie na boisku.

Mecze, gry i ćwiczenie techniki to zajęcia dla których każdy piłkarz poświęci wszystko. Widać było pragnienie ruchu i zapał z jakim każdy podchodził do gry.

Kolacja po takim wysiłku musiała smakować.

Nie był to koniec atrakcji tego dnia.

Po odpoczynku w pokojach maluchów ucieszyła wiadomość, że są kolejne zajęcia. Chętni gry piłkarskiej ponownie uczestniczyli w meczach, a inni mogli wybrać atrakcje ćwiczeń w mini siłowni ogólnorozwojowej.

Energia dzieci rozpierała na wszystkie strony i niemal na siłę byli ściągani przez trenerów z obiektów sportowych do bazy!

Mycie i cisza nocna zakończyły dzień pełen nowości i emocji.