Piłkarz AP Marko-Gol na Turnieju Talentów AMO

Daniel z rocznika 2009 pod lupą trenerów kadry Pom.ZPN

8 marca 2020 r., Stężyca

Międzynarodowe Święto Kobiet miało dla całej społeczności Akademii Piłkarskiej Marko-Gol szczególny klimat.

Tego dnia nasz wychowanek z rocznika 2009 - DANIEL - uczestniczył w IV Turnieju Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów, który był rozgrywany na obiektach klubu sportowego Radunia w Stężycy przy ul. Abrahama 11.

BRAWO i GRATULACJE!

W rozgrywkach udział wzięli wyróżniający się zawodnicy z województwa pomorskiego, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów, trwających od listopada 2019 do lutego 2020 roku.

17 grudnia 2019 r., dwaj wyselekcjonowani przez trenera koordynatora AP Marko-Gol zawodnicy (Daniel Drewing R.2009 i Czaro Młyński R.2010) otrzymali zaproszenie na gry selekcyjne do Gdańska i po tych sprawdzianach trenerzy prowadzący "przedsionek" kadry Pomorza na finał roczny powołali tego pierwszego zawodnika.

Udział w grach selekcyjnych Turnieju Talentów to wielkie wyróżnienie nie tylko dla zawodnika ale i dla klubu. Powinno to stanowić jeszcze większą motywacje do ciężkiej pracy dla maleńkich piłkarzy, którzy mogą w przyszłości decydować o sile... polskiego piłkarstwa?!

Do tej pory wielu wychowanków AP Marko-Gol, przewinęło się przez kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, ale Daniel jest pierwszym, którzy otrzymał bezpośrednie powołanie trenując na co dzień w naszym klubie. Jego starsi poprzednicy (m.in. Szymek Sadło, Oli Gradowski, Maciek Łukiańczyk i Tomek Filipek R.2007, Jeremi Iwanicki, Kuba Jendrzejewski, Szymek Dziedzia i Alex Truszkowski R.2008 oraz Aleks Gawrysiak R.2009) dostępowali tego zaszczytu po zakończeniu wstępnej edukacji piłkarskiej w naszej Akademii, będąc już zawodnikami większych klubów.

Podczas niedzielnych zmagań na stadionie w Stężycy obecni byli trenerzy kadr wojewódzkich oraz dział scoutingu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mamy nadzieję, że nazwisko naszego małego piłkarza znalazło się w ich... notesach?!