Mimo załamania pogody obóz AP Marko-Gol z dalszymi atrakcjami

Treningi, mecze kontrolne R.2014 i Disco'Viola

28 czerwca 2022 r., Człuchów

Wtorkowy poranek przywitał dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol na obozie w Człuchowie gwałtowną zmianą pogody!

Dla małych piłkarzy najgorszą wiadomością było to, że niestety planowane wyjście do Parku Wodnego zostało odwołane, gdyż raptownie spadła temperatura i było za zimno na kąpiele!!!

Po śniadaniu podczas odprawy taktycznej było 'sto lat' dla Kosy, który obchodził swoje 8-urodziny i częstował koleżanki i kolegów słodkościami.

Zajęcia na boiskach potwierdziły zaobserwowane od początku obozu dysproporcje miedzy uczestnikami tak w koncentracji, mentalności przyswajania zagadnień treningowych jak i odnajdywania siebie w większej grupie!

Prawie dwuletnia izolacja pandemiczna w szkołach i nauczanie zdalne oraz przebywanie większości dzieci w wirtualnej rzeczywistości, przynosiło teraz negatywne skutki i duże problemy wychowawcze. Kadra przez cały czas miała co robić, a  dotyczyło to tak starszych jak i najmłodszych uczestników. Dzieci miały problemy z właściwą komunikacją między sobą podczas treningów, zabaw i podczas wspólnego przebywania poza zajęciami.

Cofając się do początków wyjazdów obozowych to tak wielkich problemów nigdy nie było wcześniej i widać było gołym okiem jak zmienił się model wychowania w domach. Przebywanie 24h w grupie uwidoczniło wszelkie mankamenty i tylko cierpliwość wychowawców będzie mogła poprawić ten stan rzeczy i miejmy nadzieje, że mozolna praca ponownie przywróci najmłodsze pokolenie do realnej rzeczywistości.

Po obiedzie była odprawa a rocznik 2014 dowiedział się o powołaniach do kadr meczowych na kontrolne gry z Piastem Człuchów.

Mecze odbyły się na boiskach trawiastych. Obydwie wystawione drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze.

Pierwsza zaprezentowała ofensywny styl gry i wygrała wszystkie 4 pojedynki ze stosunkiem bramek aż 24:4!

Kadra AP Marko-Gol: Wiktor (kapitan,16 goli, 1 asysta), Robert (1 asysta), Rafał, Żuraw (1 gol, 2 asysty), Aleks (1 asysta), Wiśnia (7 goli, 1 asysta), Wojtas (1 asysta).

Drugi zespół pokazał przede wszystkim ambicję (szczególnie dziewczęta) i wolę walki i na cztery mecze 2 wygrał, 1 zremisował i poniósł tylko 1 porażkę (gole 15:13) co było naprawdę świetnym wynikiem!

Kadra AP Marko-Gol: Bartek (kapitan, 4 gole, 1 asysta), Kosa (2 gole), Janek (1 gol), Xavier (6 goli), Kuba, Dora (1 gol), Jaś (1 asysta), Nela, Andrzej, Lena (1 gol).

Po meczach obydwie drużyny AP Marko-Gol i Piasta Człuchów zostały nagrodzone gromkimi brawami przez rodziców i głośno dopingujących przez cały czas starszych kolegów, a trenerzy wszystkim uczestnikom wręczyli słodkie nagrody.

Młodsza grupa udała się do kąpieli i na odpoczynek, a starsza miała normalny trening.

Po kolacji chętni grania na orliku rozegrali swoje kolejne mecze, a pozostali wybrali się na... Disco'Viola do sali kinowej, gdzie swoją imprezę taneczno-rozrywkową prowadziła pani Viola.

Dożywianie zakończyło bogaty w wydarzenia czwarty dzień i równo o 21:30 wszyscy poszli spać.