Drużyna dziewcząt U-11 AP Marko-Gol rozpoczęła nową historię

Orliczki rocznik 2013/14 zapoczątkowały swoją przygodę

10 marca 2024 r., Żukowo

Wielkie wydarzenie w dziesięcioletniej historii Akademii Piłkarskiej Marko-Gol nastąpiło w niedzielny poranek w pięknej hali sportowej w Żukowie przy ul. Armii Krajowej.

Tego dnia - jako pierwsza - swoją turniejową drogę zapoczątkowała drużyna dziewcząt orliczek U-11.

Co prawda rocznikiem przewodnim był 2013, ale z tego roku urodzenia były tylko dwie zawodniczki (Tosia i Amelka), a kolejne cztery (Dorota, Marta, Zosia i Lena) z 2014 a ostatnia Kornelia prawie z 2015 (25 grudzień 2014)!

Nasza drużyna była najmłodsza wśród 10 jakie rywalizowały w VI edycji Halowych Mistrzostwach Pomorza z cyklu Energa Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mimo wielu obaw i niepewności jak poradzą sobie nasze dziewczęta w doborowym towarzystwie typowo dziewczęcych klubów (u nas dziewczynki trenują razem z chłopcami) to trzeba być dumnym z postawy całej Kadry Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (4 zawodniczki z Różyn, 2 z Kolbud i 1 z Borkowa). Mimo iż znalazły się w grupie... śmierci razem z późniejszymi złotymi i brązowymi medalistkami zawodów, to zagrały bardzo ambitnie. Co prawda nie udało się awansować do ćwierćfinałów, ale odpadnięcie z fazy pucharowej było honorowe po ciężkich bojach w czterech meczach..

Dodatkowym bodźcem do dalszej gry tej drużyny powinien być fakt bardzo dobrej i ambitnej postawy w defensywie i tylko trzeba szukać kolejnych dziewcząt do ataku, gdyż gdyby nie ten mankament to nasza drużyna mogła śmiało zajść znacznie wyżej.

Zresztą nasze dziewczęta od początku zjednały sobie sympatię obiektywnej publiczności, która w wielu meczach dopingowała je ze znacznie silniejszymi tak fizycznie jak i piłkarsko rywalkami. Brawo!!!

Kadra AP Marko-Gol U-11 dziewcząt z turnieju w Żukowie:

• Antonina Kuszczyk (kapitan),
  • Amelia Stręciwilk,
  • Marta Parafińska,
  • Lena Klecha,
  • Dorota Grzonkowska,
  • Kornelia Ogórek,
  • Zosia Szymelfejnik.

Rodzicom dziękujemy za doping i trzymanie kciuków.

Zapraszamy też chętne dziewczynki z Powiatu Gdańskiego na treningi, gdyż aby częściej uczestniczyć w turniejach dziewczęcych musi ich być znacznie więcej niż... siedem.