Orliki starsze i skrzaty młodsze AP Marko-Gol zainaugurowały ligową wiosnę turniejową PZPN

Udany start rocznika 2013 i znakomity początek historii rocznika 2018!

6/7 kwietnia 2024 r. Kolbudy, Bojano

Co prawda pierwszy weekend kwietnia w Polsce stał pod znakiem Wyborów Samorządowych i... niemal letniej pogody (ponad 20 stopni C.), ale dla lokalnej społeczności Akademii Piłkarskiej Marko-Gol był ważny także z punktu widzenia sportu i dzieci.

W sobotnie przedpołudnie rozgrywki turniejowe E1 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zainaugurowała najstarsza drużyna AP Marko-Gol, czyli rocznik 2013. Nasi podopieczni spisali się obiecująco i gdy tylko poprawią skuteczność oraz koncentrację do ostatniego gwizdka sędziego to na koniec swojej historii z klubem powinni cieszyć się z zasłużonych nagród.

Kadra AP Marko-Gol U-11 z turnieju E1 w Kolbudach:

• Ania Bocheńska (kapitan),
  • Marcel Trela (1 asysta),
  • Antoni Mroczek (2 asysty),
  • Jacob Walczewski (3 gole, 2 asysty),
  • Adam Pszczoła (1 gol, 1 asysta),
  • Jakub Lorek (2 gole, 1 asysta),
  • Kacper Nijak (4 gole, 1 asysta),
  • Tosia Kuszczyk,
  • Bruno Mierzwiński.

W niedzielne popołudnie na przeciwległym biegunie historii znalazła się najmłodsza drużyna w klubie, czyli rocznik 2018. Dla nich inauguracja rozgrywek młodszych skrzatów G2 była debiutem na sportowym firmamencie, który wypadł znakomicie, gdyż zwycięsko! W tych rozgrywkach wyniki schodzą co prawda na zupełnie inny plan i nie są najważniejsze dla piłkarskiej centrali, ale dla dzieci są ważne a dla rodziców jeszcze... ważniejsze? W tych rozgrywkach dzieci kultywują radosną piłkę nie dbając o taktykę, a często ważniejsze wskazówki docierają do nich od własnych rodziców niż trenerów! Szkoleniowcy zresztą dają dzieciom pełną swobodę i uczą raczej zasad gry oraz rywalizacji w duchu fair-play.

Kadra AP Marko-Gol U-6 z turnieju G2 w Bojanie:

• Kajetan Chołkowski (kapitan, 6 goli),
  • Tymon Rzepecki (2 asysty),
  • Wiktor Karaban,
  • Kazik Szabłowiński.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (po 6 zawodników z Kolbud i Borkowa) po raz czternasty rozpoczynała cykl wprowadzania do oficjalnych rozgrywek PZPN swojej drużyny w jedenastym roku istnienia!

Swoją przygodę z ligową karuzelą rozpoczynały dzieci z rocznika 2005 a teraz kolejną historię zaczęli pisać najmłodsi z rocznika 2018.

W tym sezonie rozgrywki ligowe mają niesamowite tempo i ponownie orliki starsze i skrzaty młodsze na boiska wybiegną już za dwa tygodnie! Zapraszamy!