Kolejne drużyny AP Marko-Gol rozpoczęły turniejową ligę PZPN

Roczniki 2016 i 2014 udanie zainaugurowały wiosnę U-8 i U-10

13/14 kwietnia 2024 r., Gdańsk, Łubiana

Chłodna aura towarzyszyła kolejnym drużynom Kadry Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (11 zawodników z Borkowa, 6 z Kolbud i 3 z Różyn), które zainaugurowały rozgrywki turniejowe Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W sobotni poranek na boisko Stadionu SKS Polonia w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 177 wybiegli młodsze żaki F2, którzy na równiutkiej murawie rywalizowali w gronie 6 zespołów. Gra była niezwykle emocjonująca, obfitująca w udane akcje, strzały i gole. Dobre zagrania przeplatały te gorsze, ale to jest normalne na tym poziomie rozgrywek, gdzie dla małych piłkarzy nie liczy się wynik ale sama gra i możliwość uganiania się za piłką po zielonej trawie.

Kadra AP Marko-Gol U-8 z turnieju w Gdańsku:

•  Marta Parafińska (kapitan)
  • Tymon Patyk,
  • Szymon Garczewski (2 gole),
  • Natan Landowski (4 gole),
  • Jan Opielewicz (1 asysta),
  • Olek Kulicki (1 gol),
  • Jakub Kupis (1 gol),
  • Olek Soboń,
  • Dawid Leyk,
  • Maks Benka.

Nazajutrz w niedzielę na stadion Ceramika nad jeziorem Granicznym w Łubianie za Kościerzyną wybiegła drużyna młodszych orlików. Mimo porywistego wiatru, który często przeszkadzał w grze, 6 drużyn stworzyło bardzo atrakcyjne dla kibiców widowiska. Mecze były rozgrywane jednocześnie na trzech boiskach i zawodnicy nie mieli czasu na marznięcie. Walka trwała na całego i obfitowała w dużą ilość akcji ofensywnych, czego efektem było zdobycie ponad 40 goli w 15 meczach! Duży udział w tych zdobyczach miała nasza drużyna, która po bardzo dużych ubytkach w składzie w rundzie jesiennej radzi sobie z nowymi zawodnikami coraz lepiej.

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju w Łubianie:

• Tosia Kuszczyk (kapitan, 2 asysty),
  • Wojtek Gajewski,
  • Dorota Grzonkowska,
  • Kazik Garczewski (4 gole),
  • Maks Wojda,
  • Jakub Paszko (3 gole, 2 asysty),
  • Robert Kisłowski (4 gole),
  • Karol Kędzior (1 gol),
  • Amelia Stręciwilk,
  • Dorian Bolewski.

Zapraszamy na kolejne turnieje tych drużyn