AP Marko-Gol Mistrzem Powiatu Gdańskiego U-8

Rocznik 2014 awansował do Wielkiego Finału Turnieju ZPNS o Puchar Tymbarku!

17 listopada 2021 r., Pruszcz Gdański

Chłodna środa była kolejnym dniem na orliku przy szkole Nr.4 w Pruszczu Gdańskim, gdzie od rana trwały zmagania piłkarskie dzieci w Turnieju "Z Podwórka Na Stadion" o Puchar Tymbarku.

Tym razem swój udział w największym turnieju w Europie zaakcentowali najmłodsi piłkarze, czyli kategoria U-8.

Rocznik 2014 Akademii Piłkarskiej Marko-Gol jechał na zawody o Mistrzostwo Powiatu Gdańskiego z wielkimi nadziejami ale i obawami.

Działo się tak za sprawą ostatnich trzech pechowych startów ich starszych kolegów (roczniki 2010, 2011, 2012), którzy za każdym razem awans do finału wojewódzkiego (zawsze premiowany był tylko zwycięzca) przegrywali minimalnie zajmując drugie miejsca!

Tym razem także bliscy byliśmy przedłużenia niechlubnej tradycji, ale stało się inaczej!

O wszystkim zadecydowała ostatnia sekunda ostatniego meczu, kiedy to niemal równo z końcowym gwizdkiem sędziego zdobyliśmy gola, który dawał upragniony awans do Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany na wiosnę, w marcu na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku (stara Lechia)!!!

W Kadrze Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol znalazło się 4 zawodników z Kolbud, 3 z Borkowa i 2 z Różyn.

Nasi mali piłkarze pokazali, że piłka nożna jest nieobliczalna i jak ważne jest aby zawsze wierzyć w sukces i dążyć do niego do ostatniego momentu! Nie trzeba załamywać się niepowodzeniami jakie mogą się zdarzyć, tylko trzeba szybko o nich zapominać i na nowo walczyć o wygraną. Ten turniej o tym świadczył i powinien wszystkim wyznaczać sposób realizacji swoich marzeń!

Na koniec po ogłoszeniu zwycięstwa w Finale Powiatowym wszyscy piłkarze AP Marko-Gol otrzymali okazjonalne medale i odtańczyli taniec zwycięstwa głośno śpiewając "TAK SIĘ BAWI i WYGRYWA MARKO-GOL!!!"

Kadra AP Marko-Gol U-8 z Finału Powiatu Gdańskiego Turnieju ZPNS o Puchar Tymbarku U-8:

• Wiktor Sadło (kapitan, 4 gole, 4 asysty),
  • Wojtek Gajewski,
  • Robert Kisłowski (1 gol),
  • Aleks Węgierski (1 gol),
  • Xavier Olejniczuk (8 goli),
  • Nikodem Bojek (1 gol, 2 asysty),
  • Kuba Wiśniewski (1 gol),
  • Oskar Żurawski (1 asysta),
  • Kornelia Ogórek.

Wygrana dawała dzieciom AP Marko-Gol awans do finału województwa pomorskiego, gdzie w marcu 2022 roku spotkają się triumfatorzy 16 powiatów i 4 miast na prawach powiatów, którzy będą walczyć o miano najlepszej drużyny U-8 w Polsce!

Dzieci zapraszamy do trenowania, a rodziców, dziadków i rodziny oraz sympatyków do kibicowania!

Dzieci są warte tego, gdyż w historii AP Marko-Gol rocznik 2014 jest czwartą ekipą, której udało się zakwalifikować do ostatecznej rozgrywki, czyli do Wielkiego Finału Turnieju "Z Podwórka Na Stadion" o Puchar Tymbarku.

Wcześniej były to roczniki: 2007, 2008 (zdobył vice-mistrzostwo) i 2009 (IV-miejsce).