Żaki AP Marko-Gol w piłkarskim śnie na Bursztynowej Arenie

Rocznik 2015 stąpał po śladach... Lewandowskiego, Messiego i Neymara!

22 maja 2023 r., Gdańsk

Wielkie piłkarskie święto ośmiolatków odbyło się w upalny poniedziałek na "Bursztynowej Arenie" - jednym z najpiękniejszych stadionów nie tylko w Polsce ale i Europie.

Organizator Polsat Plus Arena wspólnie z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej (dziękujemy za zaproszenie i możliwość gry na wspaniałym obiekcie) po raz czwarty zorganizowali dzieciom z kategorii U-8 wspaniałą możliwość... stąpania po śladach Leo Messiego, Neymara czy Roberta Lewandowskiego!

Wśród 32 zaproszonych drużyn (w środę 17 maja na stronach fb odbyła się transmisja na żywo z losowania grup!) znalazła się także (po raz trzeci z rzędu) Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (5 zawodników z Borkowa i 4 z Kolbud) rocznika 2015.

Dla naszych małych piłkarzy ogrom stadionu i atmosfera piłkarskiego święta, oraz spełnienie jednego z dziecięcych marzeń było ciężarem trudnym do udźwignięcia.

Tego dnia nie wynik był jednak najważniejszy, ale sama możliwość biegania po wspaniałej, hybrydowej murawie.

Dla wielu była to niecodzienna i być może jedyna chwila w życiu, a duma rozpierała maleńkie serca z przejęcia, że tysiące innych dzieci codziennie marzą aby przeżyć cos podobnego.

Akademia Piłkarska Marko-Gol po raz kolejny dała taką możliwość swoim podopiecznym, mimo że przebywanie i opieka przez cały dzień (zawody od godziny 9 do 19!) dała się mocno we znaki. Podziękowania należą się także nielicznym rodzicom, którzy pomagali w opiece nad dziećmi oraz tacie Nikodema, który zafundował wszystkim smaczną pizzę (niektórzy z maluchów przechwalali się, że zjedli nawet po trzy albo cztery kawałki!). Brawo!

Mali piłkarze rozegrali 7 meczy po 10 minut (6 turniejowych + 1 towarzyski) prezentując radosny futbol, w którym było wszystko: zwycięstwa, remis i porażki oraz gole z momentami euforii i smutku.

W międzyczasie na płycie stadionu były też pokazy football-owe i Mecz Marzeń dzieci niepełnosprawnych.

Na koniec było wiele zdjęć oraz medale i plecaki z niespodziankami w środku, które pieczętowały trudny, ale niezapomniany dzień w życiu małych ludzi.

Organizatorom dziękujemy za wszystko, bo na pewno to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci.

Kadra AP Marko-Gol U-8 z turnieju w Gdańsku:

• Tosia Kuszczyk (kapitan),
  • Michał Dzwonkowski,
  • Jakub Paszko (1 gol, 1 asysta),
  • Dorota Grzonkowska,
  • Michał Kidybiński,
  • Maks Skwiercz (1 gol),
  • Antek Ambros,
  • Franek Romel,
  • Nikodem Nyszk (1 gol).

Młodsze żaki w najbliższy weekend ponownie wybiegną na boisko, tym razem na znacznie mniejszym obiekcie.

Będą to rozgrywki turniejowe PZPN. Zapraszamy!