Turniejowe zmagania orlików i żaków AP Marko-Gol w lidze E2 i F2

Rywalizacja roczników 2014 i 2016 w słonecznej pogodzie

28 kwietnia 2024 r., Kolbudy

W przededniu obchodów 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i świąt majowych na orliku przy ZKiW w Kolbudach odbył się turniejowy dzień piłkarzy Akademii Piłkarskiej Marko-Gol.

Słoneczna aura przywitała 12 drużyn, a licznie zgromadzona publiczność oprócz kibicowania mogła także łapać pokaźną dawkę naturalnej witaminy D.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (11 zawodników z Borkowa, 5 z Kolbud i 2 z Różyn) zaprezentowała się dobrze w roli gospodarza i turnieje przebiegały bez zakłóceń, dużo było walki i ofensywnych akcji. Poziom gry bardziej zadawalał rodziców, gdyż trenerzy narzekali na zbyt częstą niefrasobliwość w obronie swoich drużyn, oraz absencje chorobowe i przedwczesne wyjazdy swoich podopiecznych na długą majówkę.

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju w Kolbudach:

• Robert Kisłowski (kapitan, 4 gole, 2 asysty),
  • Amelia Stręciwilk,
  • Wojtek Janowski (1 gol, 1 asysta),
  • Bruno Mierzwiński (1 asysta),
  • Jakub Paszko,
  • Kazik Garczewski (1 gol, 1 asysta),
  • Karol Kędzior (1 gol, 1 asysta),
  • Maks Wojda (2 gole, 2 asysty),
  • Antek Ambros.

Kadra AP Marko-Gol U-8 z turnieju w Kolbudach:

• Marta Parafińska (kapitan, 2 gole),
  • Kacper Gołuński,
  • Natan Landowski,
  • Szymon Garczewski (3 gole, 1 asysta),
  • Jan Opielewicz (2 gole),
  • Olek Kulicki (1 asysta),
  • Dawid Leyk,
  • Nikodem Kubik,
  • Nikodem Myśliwiec.

Kolejne turnieje tych roczników za trzy tygodnie a tydzień wcześniej grają najstarsze orliki i najmłodsze skrzaty.

W poniedziałek i wtorek są ostatnie zajęcia przed najdłuższą majówką w Europie. Życzymy słońca i spokojnego wypoczynku i wracajcie zdrowi!