Trenerzy AP Marko-Gol na Międzynarodowej Konferencji AWFiS

Konferencja Metodyczno-Naukowa Pom.ZPN i AWF

19-21 listopada 2021 r., Gdańsk

W miniony weekend przez trzy dni na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1 odbywała się Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Naukowa "Identyfikacja i Rozwój Talentu Sportowego".

Wśród niemal pięciuset trenerów z całej Polski byli także szkoleniowcy Akademii Piłkarskiej Marko-Gol.

Pomorski Związek Piłki Nożnej i AWF Gdańsk zrealizowali bardzo ważne dla całego środowiska piłkarskiego przedsięwzięcie, na którym prelegentami byli naukowcy oraz trenerzy edukatorzy, którzy starali się przekazać wiedzę na temat rozwoju utalentowanych młodych sportowców i indywidualizacji procesu treningowego.

Gości i uczestników konferencji przywitali: rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk i prezes PomZPN Radosław Michalski.

Mark Williams z Uniwersytetu w Utah z USA oraz Daniel Memmert z Uniwersytetu w Kolonii z Niemiec to wybitni przedstawiciele z za granicy. Polskę reprezentowali m.in. Remigiusz Rzepka (były trener przygotowania motorycznego pierwszej reprezentacji), Miłosz Stępiński (obecny trener reprezentacji U-20 oraz prof. Uniwersytetu Szczecińskiego) oraz wykładowcy z AWFiS Gdańsk Andrzej Szwarc i Bartosz Dolański. Urszula Gościcka i Monika Pujszo przedstawiły założenia testu REISS Motivation Profile w kontekście piłki nożnej. Na koniec pokazową lekcję treningową poprowadził Miłosz Stępiński.

W międzyczasie, podczas wieczornego sobotniego panelu dyskusyjnego na temat "Talentu Piłkarskiego" swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielili się uznani trenerzy piłkarscy: Bogusław Kaczmarek, Czesław Michniewicz, Miłosz Stępiński, Tomasz Aftański i Bogusław Saganowski.

Wydarzenie stało na wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym i zapewne wiele jego aspektów pomorze w pracy każdemu trenerowi, któremu na sercu leży dobro nie tylko starszej młodzieży piłkarskiej ale także i dzieci.

Trenerzy AP Marko-Gol od początku istnienia klubu dbają o jak najszerszy rozwój swoich podopiecznych, a że idą z duchem czasu i w dobrym kierunku świadczą późniejsze przejścia wychowanków do czołowych klubów województwa i kadr Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.