Świetna gra żaków AP Marko-Gol na Halowych Mistrzostwach PomZPN U-9

Rocznik 2014 pokazał ofensywę w turnieju Energa Griffin Cup

18 marca 2023 r., Malbork

Sezon zimowy dobiega końca, a jego przedostatnim akordem były Halowe Mistrzostwa Energa Griffin Cup U-9 o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN - Radosława Michalskiego.

V edycja popularnych i cenionych przez środowisko piłkarskie turniejów tym razem odbyła się w hlai ZS-P Nr.1 przy ul. Wybickiego 32 w Malborku.

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, w tym Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (8 zawodników: 4 z Kolbud, 2 z Borkowa i 1 z Różyn).

Nasz zespół zagrał bardzo dobrze i zapisał się do kart historii AP Marko-Gol powtarzając sukcesy swoich starszych kolegów z rocznika 2011 (srebro sezonu 2017/18 i brąz sezonu 2018/19).

Grupę eliminacyjną nasi mali piłkarze przeszli jak burza zapisując komplet zwycięstw. W ćwierćfinale pokazali wolę walki i grę do końca zdobywając zwycięskiego gola na 5 sek. (!!!) przed końcową syreną! Tamten mecz na tyle był morderczy, że w półfinale wkradł się mały kryzys i musieliśmy uznać wyższość późniejszych mistrzów.

W walce o brązowe medale znowu jednak na bramkę rywali sunęły akcje ofensywne i pewnie wygraliśmy czego pokłosiem były piękne medale wręczane podczas ceremonii zakończenia a także tytuł MVP zawodów i okazjonalna statuetka dla Wiktora. Brawo!

Kadra AP Marko-Gol U-9 z HMPomZPN w Malborku:

• Wiktor Sadło (kapitan, 7 goli, 6 asyst),
  • Wojtek Gajewski,
  • Xavier Olejniczuk (1 asysta),
  • Oskar Żurawski (1 asysta),
  • Jakub Wiśniewski (6 goli, 3 asysty),
  • Aleks Węgierski (1 asysta),
  • Robert Kisłowski,
  • Kazik Garczewski.

Ostatni akord sezonu zimowego nastąpi 1 kwietnia w Trąbkach Wielkich, kiedy to w halowych mistrzostwach Gryffin Cup zagra najmłodsza drużyna AP Marko-Gol, czyli skrzaty rocznika 2016. Zapraszamy!