Srebrne medale orlików starszych i młodszych AP Marko-Gol w Halowej RegioLidze Cup

Srebrne występy roczników 2013 i 2014

19 listopada 2023 r., Przyjaźń

Niedziela była niezwykle owocna dla dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol, które zaprezentowały się w hali przy szkole podstawowej w Przyjaźni na halowych turniejach RegioLiga Cup.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (10 zawodników z Borkowa, 9 z Kolbud i 2 z Różyn) zaprezentowała się w dwóch turniejach.

Z samego rana na parkiet wybiegli orliki młodsze, którzy stoczyli niezwykle emocjonujące zawody rozgrywane systemem ligowym. Walka była zacięta aż do samego końca i nasza drużyna dopiero w ostatnim pojedynku zapewniła sobie drugie miejsce w końcowej tabeli. Patrząc na ogromne ubytki w składzie w porównaniu z ubiegłym sezonem - wówczas nasz zespół był najlepszy - to srebrne medale mają jeszcze cenniejszą wartość i trener był bardzo zadowolony ze wszystkich piłkarzy, a szczególnie z tych z młodszego rocznika. Brawo!

Kadra AP Marko-Gol U-9 z turnieju w Przyjaźni:

• Robert Kisłowski (kapitan, 3 gole),
  • Bruno Mierzwiński (1 asysta0,
  • Wojtek Janowski (1 asysta),
  • Kazik Garczewski,
  • Dorota Grzonkowska,
  • Hubert Kosiński (1 gol),
  • Antek Pikura,
  • Kuba Paszko,
  • Amelia Stręciwilk,
  • Antek Muszalski.

Przed południem - po zakończeniu zawodów młodszej grupy - do gry przystąpili młodziki młodsze rocznika 2012.

W AP Marko-Gol od września nie ma już tej grupy rozgrywkowej, ale trener postanowił sprawdzić zwycięskich ostatnio orlików starszych, czyli rocznik 2013 w starszym roczniku. Aby iść do przodu i robić postępy trzeba stawiać sobie coraz to wyższe cele. I to był właśnie taki cel.

Nasza najmłodsza drużyna zaprezentowała się rewelacyjnie i bardzo pewnie wygrała grupę awansując do półfinałów. W walce o finał zagraliśmy swój najlepszy mecz - uznano go za przedwczesny finał - i po rzutach karnych osiągnęliśmy zwycięstwo nad faworytem turnieju! Na finał zabrakło... motywacji, gdyż nasi młodzi piłkarze zlekceważyli rywala z którym uporali się w grupie bardzo gładko! Ten błąd był brzemienny w skutkach, gdyż ulegliśmy jedną bramką, a porażka dla zapłakanych dzieci powinna być nauczką na przyszłość, że dopóki piłka w grze to nie wolno nikogo z góry skazywać na porażkę.

Mimo tego trener był bardzo zadowolony z zespołu, a szkoleniowcy rywali kręcili głowami z niedowierzaniem, że tak dobrze zaprezentowała się młodsza od wszystkich ekipa.

Dodatkowym wyróżnieniem była statuetka dla Ani, która została wybrana przez organizatorów Najlepszą Bramkarką! Brawo!

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju U-11 w Przyjaźni:

• Ania Bocheńska (kapitan, 1 gol, 1 asysta),
  • Jacob Walczewski (1 gol),
  • Jakub Lorek (2 gole, 1 asysta),
  • Bartek Kędzior (2 gole),
  • Kacper Nijak (1 asysta),
  • Olaf Chołkowski (2 gole),
  • Adam Pszczoła (1 gol),
  • Antek Mroczek (1 gol),
  • Oliwier Wilczopolski,
  • Karol Kędzior.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za gorący doping i zapraszamy na kolejne turnieje.