Przedświąteczne gry i słodkości w Łęgowie

[Relacja] Przedświąteczne gry i słodkości w Łęgowie

W sobotnie przedpołudnie w hali parafialnej w Łęgowie odbył się "Festiwal gier i zabaw" dla wszystkich dzieci (Oddziały: Kolbudy, Borkowo i Różyny) Akademii Piłkarskiej Marko-Gol. Najpierw na parkiecie szalały najmniejsze Skrzaty i Przedszkolaki. Były "berki" w różnych konfiguracjach i masowe strzelanie na bramkę. Następnie odbył się wielki mecz. Swoje piłkarskie debiuty przeżyło kilku zawodników a najmłodsi to: Michał Godlewski i Dominik Lipiński z rocznika 2010. W naszej Akademii już 4-ro latkowie zaczynają swoje pierwsze oficjalne mecze. Za kilkanaście lat - gdy będą grali na profesjonalnym poziomie (???) - wrócą do tego dnia i przypomną sobie swój pierwszy mecz.

W rywalizacji rocznika 2008 z 2009 wygrali starsi, osiagając rezultat: 5-1 (1-1).

Skład R-2008:

1. Michał Godlewski,
  2. Antek Hertel,
  3. Maks Dmowski,
  4. Kacper Gronke (4 gole),
  5. Jeremi Iwanicki (1 gol),
  6. Jacek Strumski.

Skład R-2009:

1. Kuba Bawor,
  2. Dominik Lipiński,
  3. Mati Nowakowski,
  4. Mikołaj Kełpin,
  5. Mati Włoch (1 gol),
  6. Mati Filipek,
  7. Kuba Jendrzejewski.

Po tym meczu najmłodsi otrzymali słodkie nagrody a następnie odbyła się sesja zdjęciowa. Uczestniczyli w niej Starsze Przedszkolaki oraz Żaki.

Gdy najmłodsi z żalem opuszczali parkiet, starsi przygotowywali się do Turnieju Towarzyskiego. Zagrały w nim trzy drużyny: Różyny, Borkowo i Kolbudy, które rozegrały mecze każdy z każdym.

Wyniki:

1. Kolbudy - Borkowo 3-0
    (bramki: Gradowski - 2, Sadło),
  2. Różyny - Kolbudy 0-2
    (bramki: Gradowski, Wenta),
  3. Różyny - Borkowo 0-2
    (bramki: Korzenecki, Malc).

Tabela:

1. Kolbudy 6 pkt., bramki 5-0
  2. Borkowo 3 pkt., bramki 2-3
  3. Różyny 0 pkt., bramki 0-4

Skład Kolbudy:

1. Tomek Filipek,
  2. Borys Wenta (1 gol, 1 asysta),
  3. Filip Wrzochal,
  4. Kamil Michałowski (1 asysta),
  5. Krystian Dąbrowski,
  6. Oli Gradowski (3 gole),
  7. Szymek Sadło (1 gol, 2 asysty).

Skład Borkowo:

1. Dawid Malc (1 gol),
  2. Miłosz Ulejczyk,
  3. Roch Iwanicki (1 asysta),
  4. Adrian Wołoszyn,
  5. Szymon Korzenecki (1 gol),
  6. Jeremi Iwanicki,
  7. Kacper Rycharski.

Skład Różyny:

1. Igor Śniegocki,
  2. Adam Kijanka,
  3. Kuba Jendrzejewski,
  4. Alex Truszkowski,
  5. Mateusz Wittner,
  6. Antek Byliński,
  7. Cyprian Szydłowski.

Turniej kończył część sportową "festiwalu", w której bezkonkurencyjne okazały sie Kolbudy. Nikogo to jednak nie zdziwiło, gdyż chłopcy z tego oddziału trenują najdłużej (od września 2013 roku) i mają już spore doświadczenie ligowe i turniejowe. Drugie było Borkowo, które swoje treningi zapoczątkowało w lutym 2014 a trzecie Różyny, mające zajęcia dopiero od września 2014 roku. Za kilka miesięcy może być odwrotnie. Wszystko zależy od chłopaków i ich zaangażowaniu na zajęciach.

Na koniec trener Marko (z maluchami był także trener Paweł) wręczył słodkie cukierki z wit.C oraz przepyszne Marsy i Twixy i impreza - niestety dla dzieci - została zakończona. W tym miejscu wielkie słowa podziękowania należą się Panu Radkowi Iwanickiemu, który zabawił się w "Mikołaja" i zakupił batony oraz dla rodziców, ktorzy przywieźli swoje pociech mimo przedświątecznej gorączki.

​(MC)

Więcej aktualności ...