Najmłodszy rocznik najlepszy w Mini Turnieju Orlików

W dzisiejsze popołudnie w hali szkoły w Bielkówku rozegrano Towarzyski Mini Turniej o Mistrzostwo Orlików Akademii Piłkarskiej Marko-Gol. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły z Oddziałów w Kolbudach (2 zespoły) i Borkowie (1 drużyna).

Rozegrano 4 mecze a emocje sięgały zenitu! Rodzice głośno dopingowali swoje pociechy, które na parkiecie walczyły z wielką determinacją i zaangażowaniem.

W pierwszym meczu wystąpili złoci medaliści rocznika 2007 z Kolbud i mimo iż za przeciwnika mieli starszych przeciwników z Borkwa to nie dali im szans i wygrali bezapelacyjnie aż 5-1 (gole: Sadło, Gradowski - 3, Wenta, oraz Rycharski).

W drugim meczu zagrały drużyny z rocznika 2006 z obydwu oddziałów. Pomimo iż ten turniej był pierwszym w karierze ekipy z Borkowa to niespodziewanie ona okazała się lepsza i wygrała 2-0 (Jarosz, Sokołowski karny).

W trzecim pojedynku stanęły na przeciwko siebie dwie drużyny z Kolbud.Lepsza okazała się młodsza wygrywając 2-1 (Wenta, Sadło oraz Wrzochal).

W ostatnim finałowym pojedynku ponownie zagrały zespoły z meczu inauguracyjnego czyli rocznik 2007 z Kolbud i 2006 z Borkowa. Tym razem najmłodsi trochę zlekceważyli przeciwnika i mimo iz mieli kilka stuprocentowych sytuacji to mecz zakończył się podziałem punktów 1-1 (Sadło oraz Sokołowski). Ten remis nie miał wpływu na ostateczną kolejność Mini-Turnieju gdzie pewne pierwsze miejsce zajął najmłodszy rocznik Akademii zdobywając tytuł Mistrza Orlików AP Marko-Gol Gdańsk.

Rodzice byli podekscytowani wyczynami swoich pociech a trener chwalił wszystkich piłkarzy za ogromną ambicję i wolę walki. Podczas meczy było jej bardzo dużo i niekiedy po silnych strzałach ktoś padał na parkiet ocierając łzy ale po chwili się podnosił i dalej grał wykazując niezwykły hart duch. Brawo chłopaki! W nagrodę wszyscy po turnieju otrzymali słodkie nagrody od trenera, który najlepszych miał zamiar powołać do kadry Akademii na kolejne turnieje.

Tabela I Mistrzostw Orlików AP Marko-Gol Gdańsk:

1. AP Marko-Gol R-2007Kolbudy
    3 mecze 7 pkt. (2 zw., 1 remis)
    bramki 8-3
  2. AP Marko-Gol R-2006 Borkowo
    3 mecze 4 pkt. (1 zw., 1 remis, 1 por.)
    bramki 4-6
  3. AP Marko-Gol R-2006 Kolbudy
    2 mecze 0 pkt. (2 porażki)
    bramki 1-4

Królami strzelców turnieju zostali Oli Gradowski i Szymek Sadło, którzy zdobyli po 3 gole.

AP Marko-Gol R-2007 Kolbudy:

1. Kamil Knop,
  2. Borys Wenta,
  3. Oli Gradowski,
  4. Szymek Sadło,
  5. Szymon Korzenecki.

AP Marko-Gol R-2006 Borkowo:

1. Remigiusz Misztal,
  2. Adam Jarosz,
  3. Szymon Matyjas,
  4. Kuba Sokołowski,
  5. Bartosz Dec,
  6. Kacper Rycharski.

AP Marko-Gol R-2006 Kolbudy:

1. Paweł Michalski,
  2. Maks Bystrzanowski,
  3. Filip Wrzochal,
  4. Adam Micun,
  5. Miłosz Ulejczyk,
  6. Bartek Klimek.

W sobotę treningi odbędą się w Kolbudach dla Oddziału Kolbudy według normalnego harmonogramu (ostatnie zajęcia w hali) a od przyszłego tygodnia wychodzimy na świeże powietrze.

Harmonogram na najbliższy tydzień dla Kolbudpodany zostanie w poniedziałek.

Borkowo trenuje w poniedziałek na boisku typu orlik w Straszynie przy ul. Pocztowej.

16.00 - 17.00 - Orliki, 16.30 - 17.30 - Przedszkolaki.

O szczegółach dni i godzin treningowych rodzice będą informowani na bieżąco na stronie internetowej oraz dodatkowo przez sms-y. Miejmy nadzieję, że po pierwszym tygodniu zawirowań wszystko się unormuje i uda nam się wynegocjować z administratorami obiektów stałeterminy do wakacji.

(MC)

Więcej aktualności ...