Młodsze orliki AP Marko-Gol w deszczu zakończyli rundę jesienną rozgrywek turniejowych U-10

Rocznik 2014 rywalizował z rywalami i... pogodą!

29 października 2023 r., Łubiana

Malowniczo położony nad Jeziorem Granicznym w Łubianie Stadion Ceramika był areną ostatniego turnieju rozgrywek turniejowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jesień sezonu 2023/24 kończyły młodsze orliki E2, ale pogoda ich nie rozpieszczała, gdyż niedzielne przedpołudnie było chłodne a przez cały czas rozgrywkom dzieci towarzyszył rzęsisty deszcz, którego nie zdołał nawet rozgonić głośny dźwięk kościelnych dzwonów dolatujący z pobliskiego kościoła p.w. św. Maksymiliana Kolbego.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (5 zawodników z Borkowa i 3 z Kolbud) zaprezentowała się bardzo ambitnie pomimo iż wystąpiła w bardzo osłabionym składzie. Niestety kościelny obowiązek przed komunią, choroby i wcześniejsze wyjazdy na Wszystkich Świętych spowodowały, że trener miał olbrzymie kłopoty ze skompletowaniem optymalnego składu. Zresztą od początku sezonu ta drużyna miała problemy kadrowe we wszystkich turniejach, ale mimo osłabienia dublerzy i młodsi zawodnicy godnie zastępowali nieobecnych i do końca drużyna ma szansę walczyć o kolejny tytuł mistrzowski w swoim roczniku.

Kadra AP Marko-Gol U-10 z turnieju w Łubianie:

• Robert Kisłowski (kapitan, 2 gole),
  • Wojtek Gajewski,
  • Bruno Mierzwiński (1 asysta),
  • Hubert Kosiński,
  • Karol Kędzior (1 asysta),
  • Dorota Grzonkowska,
  • Jakub Paszko,
  • Antek Ambros.

Ten turniej kończył rundę jesienną oficjalnych rozgrywek turniejowych PZPN i rewanże rozpoczną się dopiero na wiosnę 2024 roku.

Od listopada dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol zaczynają zajęcia w halach, gdzie przenosi się także rywalizacja piłkarska w turniejach na które zapraszamy!