Mistrzowski początek starszych orlików AP Marko-Gol w rozgrywkach turniejowych E1

Rocznik 2013 znakomicie wystartował w rozgrywkach oficjalnych PZPN

9 września 2023 r., Trąbki Wielkie

Mimo, że dzieci Akademii Piłkarskiej Marko-Gol pełną parą przystąpili do zajęć dopiero od września (bardzo nieliczna grupa trenowała w sierpniu!) to już w minioną sobotę musieli zaprezentować się w pierwszej serii gier rozgrywek turniejowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej starszych orlików.

Początkowe obawy o dyspozycję bardzo szybko zostały rozwiane na korzyść młodych zawodników, którzy po długiej wakacyjnej przerwie byli wygłodniali gry i sportowej rywalizacji.

Kadra Powiatu Gdańskiego AP Marko-Gol (6 zawodników z Kolbud, 3 z Borkowa i 2 z Różyn) zaprezentowała świetne wejście w nowy sezon 2023/24 i na znakomitej murawie Stadionu Sportowego w Trąbkach Wielkich pokazała ofensywny styl gry wygrywając bardzo pewnie wszystkie 5 meczy.

Trener był bardzo zadowolony ze wszystkich podopiecznych, którzy we wczesny sobotni poranek na zroszonej murawie zostawili bardzo dużo dobrych momentów z popisowymi akcjami, indywidualnymi rajdami oraz pięknymi golami. Brawo!

Kadra AP Marko-Gol z turnieju U-11 w Trąbkach Wielkich:

• Kacper Nijak (kapitan, 1 gol, 5 asyst),
  • Marcel Trela,
  • Jacob Walczewski (2 gole),
  • Antek Mroczek,
  • Kuba Lorek (3 gole, 1 asysta),
  • Adam Pszczoła (5 goli, 1 asysta),
  • Olaf Chołkowski (5 goli, 1 asysta),
  • Tosia Kuszczyk (2 asysty),
  • Amelia Stręciwilk,
  • Oliwier Wilczopolski,
  • Franek Gryc.

Rodzice i opiekunowie byli także zadowoleni i nie żałowali wczesnego wstawania w weekend (mecze już od godz. 9-tej), bowiem mogli podziwiać i kibicować swoim dzieciom w naprawdę udanej imprezie.

Następny turniej (od obecnego sezonu PomZPN zwiększył ilość turniejów w sezonie do ośmiu co dawało aż 40 meczy) już za dwa tygodnie. Zapraszamy!